Outlook’a Nasıl Kayıt Olunur?

Outlook teknolojide zirveye çıkmış olan Microsoft’un e-posta yazılımlarından sadece biridir. Outlook’a kayıt olmak çok kolay ve basit bir işlemdir. En başlarda e-posta yazılımı olarak kullanılmaya başlansa da günümüzde tam anlamı ile bir mail sistemi olmuştur. Outlook aracılığı ile ücretsiz bir şekilde mail sahibi olabilirsiniz.

Outlook’a kayıt olabilmek için ilk adım olarak yapmanız gereken Outlook’un resmi internet sayfasına buradan girmeniz gerekmektedir.

Outlook’un resmi internet sayfasına girdiğinizde karşınıza çıkan sayfada sizden herhangi bir Msn adresi yazmanızı isteyecektir. Dilediğiniz adresi yazabilirsiniz. Siz almak istediğiniz Msn adını yazdığınızda yukarıda gördüğünüz boşluğun sağ kısmında almak istediğin Msn adı çıkacaktır. Outlook, Hotmail ve Outlook.com.tr olarak birden fazla seçenek sunarak birini seçmenizi isteyecektir. Daha sonra sizin seçiminizi tamamladıktan sonra sağ altta bulunan ileri butonuna basarak işleminizi devam ettirebilirsiniz. İleri işleminden sonra karşınıza aşağıda gördüğünüz sayfa gelecektir.

Bu sayfada yapmanız gereken tek işlem ise kendinize hatırlamanızın rahat olacağı ve kimsenin de kolay kolay tahmin edemeyeceği bir şifre belirlemelisiniz. Belirlediğiniz şifre hem aklınızda kalıcı hem de birden fazla karakter içermelidir. Hem rakam hem de harf kullanacağınız bir şifre oluşturabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra ekranın sağ alt kısmında bulunan ileri butonuna tıklayarak karşınıza çıkan bir sonraki aşamayı tamamlamaya geçebilirsiniz. Burada oluşturduğunuz şifreyi unutmamanız gerekir. Şifre işlemini tamamladığınızda karşınıza aşağıda yer alan kişisel bilgi sayfası gelecektir.

Bu bölümde yapmanız gereken ise kullandığınız ya da kullanmak istediğiniz ad ve soyadı istenilen bölümlere yazmanız gerekir. Kendi adınızı, soyadınızı yazabilirsiniz ya da farklı bir ad, soyadı kullanarak devam edebilirsiniz. Ad soyadı doldurduktan sonra sayfanın sağ alt kısmında bulunan ileri butonuna tıklayarak bilgileriniz doldurmaya devam etmelisiniz.

Karşınıza tekrar kişisel bilgilerinizi devam ettiren bir sayfa çıkacak çıkan bu sayfada yaşadığınız ülke ve doğduğunuz tarih sorulmaktadır. Ülke ve tarihe verdiğiniz doğru cevap sonucunda sayfanın sağ alt kısmında bulunan ileri butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçiş yapmanız gerekir.

Karşınıza yukarıda gördüğünüz sayfa çıkacak ve bu sayfada Msn’in size güvenlik kontrolü amacı ile verdiği güvenlik karakterli karşılayacaktır. Bu alanda yapmanız gereken tek bir işlem vardır. Sistemin size kutu içinde verdiği harf ve rakamları eksiksiz bir şekilde yazmanız için ayrılan alana yazmanız gerekmektedir. Yazdığınız harf ve rakamlar bittiğinde sayfanın sağ alt kısmında bulunan ileri butonuna tıklayarak Outlook’a kaydolma işlemi devam ettirmelisiniz.

İleri butonuna tıkladıktan sonra artık Outlook hesabınız başarılı bir şekilde kurulmuştur. Ve karşınıza yukarıda gördüğünüz gibi reklam ve haber içeren hesabınızın ana sayfa kısmı çıkacaktır. Ana sayfa bölümünüzde dilediğiniz gibi gezerek istediğiniz haber, gündem, eğlence ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Outlook Mail Boyutu Sınırı Ne Kadar?

Outlook gönderim yaptığınız dosyaların boyutuna sınır getirmektedir. Outlook’un sınır koymasının sebebi ise kullandığınız teknolojik aletin internet servisinin belirttiği sınırları aşan dosya veya metinleri göndermesini engellemektir. Mail, Gmail, Outlook veya e-posta hesapları için belirli sınır koymuştur. Tümünün birleştirilmiş dosya boyutu 20 MB olarak belirlenmiştir. Outlook sınırı koyarken aslında internet sınırınızı dengelemeye çalışmaktadır.

Outlook Ücretli Mi?

Outlook 10 yılı aşkın süredir verdiği hizmet karşısında hiçbir zaman kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmemektedir. Outlook tarafından yapılan açıklamalar da Outlook’un kullanıcılarından hiçbir şekilde ücret talep etmediğini ve etmeyeceğini duyurdu. Her kullanıcının birden fazla Outlook hesabı alma hakkına sahip olması karşılığında da herhangi bir ücret istenmemektedir.

2 Replies to “Outlook’a Nasıl Kayıt Olunur?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir