Outlook’a Nasıl Giriş Yapılır?

Outlook, teknoloji devlerinden biri olan Microsoft’un e-posta yazılımlarından birisidir. Outlook’a giriş, oldukça kolay bir işlemdir. Her ne kadar başlarda e-posta yazılımı olarak kullanıcıların deneyimine sunulmuş olsa da; günümüzde başlı başına bir mail sistemi olmuştur. Outlook sayesinde kişisel olarak tamamen ücretsiz bir şekilde mail adresi alabilir, yine Outlook internet sitesi ya da mobil uygulamaları aracılığı ile kullanabilirsiniz.

  • Outlook’a giriş yapabilmek için öncelikle Outlook’un resmi internet sitesine giriş yapın. (https://outlook.live.com/)
  • Ardından ekranın sağ üst alanında yer alan oturum açın butonuna tıklayın.
  • Oturum açın butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda gerekli bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.
  • Outlook hesabınızı açarken kullanmış olduğunuz telefon numarası, Skype adresi ya da Outlook e posta adresinizi ilk boşluğa yazarak ilerle butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekranda kayıt esnasında kullandığınız şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu boşluğa şifrenizi girerek; oturum aç butonuna tıklayın.

Eğer giriş bilgileriniz ve şifreniz doğruysa, hesabınıza giriş yapılacaktır. Hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yaptığınızda; aşağıda yer aldığı gibi gelen mailleriniz görüntülenecektir.

Outlook Nasıl Kullanılır?

 Outlook hesabını kullanabilmeniz için öncelikle yukarıda anlatmış olduğumuz gibi bir mail adresi oluşturmanız gerekmektedir. Tamamen ücretsiz bir şekilde mail adresinizi oluşturduktan sonra, artık Outlook’un internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulamaları üzerinden mail gönderebilir ya da size iletilen mailleri okuyabilir – yanıtlayabilirsiniz. Buna ek olarak Outlook ile Skype adresinizi eşitleyerek, Skype adresinizde de mail adresinizi kullanarak anlık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Buna ek olarak oluşturduğunuz Outlook hesabınız sadece bir hesap olarak kalmayıp tamamen bir Microsoft hesabı olabilme özelliğine de sahip olacaktır.

Ayrıca Microsoft’un içeriğinde var olan tüm ürünleri ve uygulamalarını Windows eşliğinde kullanabilme imkânınız olacaktır. Ve Outlook’un bu özelliği sayesinde sahip olduğunuz tüm oturumlar kontrolünüz altında olacaktır. Bunun yanı sıra Outlook sayesinde birden fazla oturumunuza dilediğiniz zaman tek tuşla girme imkânınız olacaktır. Ve bu sayede tüm oturumlarınızın kontrolünü çok daha kolay bir şekilde sağlayabileceksiniz.

Outlook Gelen Kutusu Nerede?

Yukarıda belirttiğimiz adımları doğru ve eksiksiz tamamladığınız takdirde Outlook hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yapmış olacaksınız. Kullanıcı kısmını ve şifre bölümünü doğru girdiğiniz sürece kolay bir şekilde Outlook hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ilk bölüm iletilerin size geldiği kısımdır. Outlook hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ilk sayfa sizin gelen kutunuzdur. Direkt olarak ekrana size gönderilen iletilerin bulunduğu, gelen kutusu olarak adlandıran bölümü karşınıza çıkacaktır.

Outlook Ücretsiz Midir?

Uzun yıllardır kullanıcılarına hizmet veren Outlook, kullanılmaya başlandığı ilk zamanlardan bugüne kadar kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmemiştir. 9 yıldır varlığını sürdüren ve zirvedeki yerini koruyan Outlook, günümüzde verdiği birçok hizmetin karşılığında ücret talep etmemiştir. Fakat son zamanlarda gündemde olan bir değişikliği bulunmaktadır.

Outlook kullanıcılarından ücret talep etmiyor. Fakat firma adı altında açılan hesaplardan, belirli bir tarihten sonra ücret alma fikrini açıklamıştır. Firmanın büyüklüğü fark etmeksizin belirli sayıda verdiği Outlook hesabı alımının sınırı aşıldıktan sonra firma adı altında alınan Outlook hesaplarından belirli ücretler talep edilecek. Önceden almış olduğunuz firma adı altında herhangi bir Outlook hesabınız var ise sizlere belirli bir süre verecek. Verdiği süre sonunda daha önceden almış olduğunuz firma adı altında ki Outlook hesabınızın ücretini verilen sürenin sonunda ödemek durumunda kalacaksınız. Firma adı altında alınmayan tüm Outlook hesapları tıpkı 9 yıldır olduğu gibi ücretsiz bir şekilde alınabilecek. Buna ek olarak aldığınız Outlook hesabınızın tüm özelliklerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir