Outlook Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim?

Outlook, Microsoft’un sunmuş olduğu bir mail sistemidir. Outlook’tan açtığınız mail adresleri ile aynı zamanda Skype, Microsoft ürünleri vb uygulamaları da eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz.

Outlook, her ne kadar milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilse de; bazı durumlarda kullanıcılar sisteme giriş yapmayabiliyor. Bu da beraberinde unutulan şifreleri getiriyor. Eğer Outlook şifrenizi unuttuysanız ve nasıl geri alabileceğiniz konusunda bir bilginiz yoksa; bu içeriğimizde yer alan adımları uygulayarak oldukça basit bir şekilde hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Eğer Outlook şifrenizi unuttuysanız fakat; kurtarma e postası ya da kurtarma telefonu bilgilerinizi biliyorsanız, kısa süre içerisinde gerekli doğrulamalar ile hesabınızı açabilirsiniz. Fakat doğrulama bilgilerinizi bilmiyorsanız ya da daha önce Outlook hesabınıza eklemediyseniz; biraz uğraşmanız gerekecektir.

Outlook Şifresi Nasıl Geri Alınır ?

Yukarıda da dediğimiz gibi iki farklı yöntem bulunuyor. Eğer kurtarma e postanıza ya da telefon numaranıza erişiminiz varsa; aşağıda yer alan adımları uygulamanız gerekmektedir.

Öncelikle Outlook’un parola yenileme sayfasına buradan giriş yapın.

Açılan sayfada ilgili boşluğa kurtarmak istediğiniz e posta adresinizi yazarak; ileri butonuna basın.

Outlook e posta adresinizi bu boşluğa girdikten sonra; karşınıza çıkan ekranda şayet hesabınızda ekliyse; kurtarma telefonu ya da kurtarma e postası çıkacaktır.

Karşınıza çıkan bu sayfada ise, ekli olan kurtarma seçenekleriniz görüntülenecektir.

Eğer ki seçenek çıkarsa; hangisini kullanıyorsanız onu seçin ve ilerle butonuna tıklayarak bir diğer sayfaya geçiş yapın.

Açılan bu sayfada; eğer cep telefonu seçeneğini seçmişseniz; telefonunuza kod gönderilerek mail şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Fakat kod gönderilebilmesi için, hesap sahibi olduğunuzu telefon numarasının sahibi olduğunuzu kanıtlayabilmek adına telefon numaranızın son 4 rakamını girerek; kod alma butonuna tıklamanız gerekecektir.

Kod alma butonuna tıkladığınızda ise, karşınıza yeni şifrenizi iki kere girmeniz istenecektir.

Yeni şifrenizi iki kere girdikten sonra; sağ alt bölümde yer alan onayla butonuna tıklayarak işlemlerinizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Buna ek olarak; telefon numarası yerine mail adresinizi seçmişseniz, yine aynı şekilde mail adresinize gelen kodu bu alana girerek onaylamanız gerekecektir.

Kurtarma Adresi Olmayan Outlook Hesabı Nasıl Geri Alınır ?

Eğer Outlook hesabınıza herhangi bir kurtarma adresi; telefon numarası – e posta adresi eklememişseniz; hesabınızı geri almanız biraz daha zorlu olacaktır. Fakat hesabınızı geri almanız imkansız değildir, aşağıda yer alan adımları doğru bir şekilde uygulayarak; Outlook hesabınızı kolaylıkla geri alabilirsiniz.

Fakat bu işlem kesin değildir, hesabınızı alırken vermiş olduğunuz bilgiler yanlış olursa, hesabınızı herhangi bir şekilde geri alamazsınız.

Şifresini unuttuğunuz Outlook hesabınızı geri alabilmek için; yukarıda yer alan adımları birer birer uygulamanız gerekmektedir.

Fakat aşağıda yer alan ekranda; kurtarma adresinize erişiminiz yoksa, bende bunlardan hiçbiri yok seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Bende bunlardan hiçbiri yok seçeneğine tıkladıktan hemen sonra; karşınıza sizden detaylı bilgi talep eden bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada sizden istenilen bütün bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz. Aksi takdirde hesabınız kalıcı olarak kapatılabilir.

Bu ekranda sizinle iletişime geçebilecekleri bir e posta adresini eklemeniz çok önemlidir. Zira, hesabınızı geri alabilmeniz için size iletilen kod ile hesabınızı açabileceksiniz.

Bu sayfada yer alan kutucukları doğru bilgiler ile doldurduktan sonra, ileri butonuna tıklayın.

Girmiş olduğunuz yeni kurtarma e postanıza bir kod gönderilecektir. Bu kodu ilgili alana yazarak yeniden ileri butonuna tıklayın.

Kodu doğru bir şekilde girdiğiniz takdirde; yukarıda yer alan ekran görüntüsündeki gibi bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bu sayfada sizden istenilen bütün bilgileri doğru bir şekilde girip onayladığınız takdirde; hesabınız incelemeye alınacaktır. Ve hesap sahibi olduğunuz onaylanırsa, kurtarma e postanıza gelen mail ile giriş yapabilirsiniz.

2 Replies to “Outlook Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir