Msn’ye Nasıl Kayıt Olunur?

Microsoft’un tüm e-posta yazılımlarını kapsayan Msn, tüm mail adreslerine oldukça kolay ve basit bir şekilde sahip olmamızı sağlar. Msn’e kayıt olmak oldukça kolay ve basit bir işlemdir.

Msn’ kayıt işlemini yapabilmek için ilk olarak Msn’in resmi internet sitesine buradan giriş yapmanız gerekir.

Ardından karşınıza çıkan ekranda bulunan alana almak istediğiniz mail adresiniz yazın. Veya aktif olarak kullandığınız telefon numaranız ile kayıt işlemenizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Eğer mail adresiniz daha önce herhangi bir kullanıcı tarafından alınmamış ise yazdığınız mail bağlantısı Msn tarafından kabul edilecek ve karşınıza aşağıda gördüğünüz gibi şifre oluşturabilmeniz için şifre ekranı gelecektir.

Karşınıza çıkan şifre belirleme ekranında rakam ve harflerin birlikte olduğu dilediğiniz şifreyi oluşturabilirsiniz. Eğer girdiğiniz şifreyi kabul etmiyor ise şifrenizde bulunan harf veya rakamları değiştirebilir veya büyük harf küçük harf kullanımı deneyebilirsiniz.

Şifrenizi oluşturduktan sonra sağ alt kısımda bulunan ileri butonuna tıklayarak devam etmelisiniz. İleri butonuna tıkladığınızda karşınıza aşağıda da gördüğünüz gibi kişisel bilgilerinizi isteyen bir ekran gelecektir.

Karşınıza çıkan bu ekranda sizden istenilen kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekir. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra ekranın sağ alt kısmında bulunan ilerle butonuna tıklamanız gerekir. İlerle butonuna tıkladıktan sonra karşınıza kişisel bilgileriniz hakkındaki soruların devamı gelecektir.

 Doğum tarihiniz ve yaşadığınız ülke bilgilerini isteyen sayfa karşınıza çıkacaktır ve çıkan bu sayfayı da eksiksiz doldurmanız gerecek. Yaşadığınız ülke bölümünü seçeneklerden seçip daha sonra doğum tarihinizi verilen seçeneklerden seçmeniz gerekecek daha sonra sağ alt kısımda bulunan ileri butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçmeniz gerekir.

Kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladığınız takdirde karşınıza gerçek bir insan olup olmadığınıza dair güvenlik amacı ile sunulan soruyu doğru bir şekilde yazmanız gerekir. Size harflerin ve rakamların karışık olarak verildiği bir çerçeve verilir. Siz de aşağı kısımda bulunan boşluğa verilen rakam ve harfleri aynı sırada yazmanız gerekir. Doğruluğundan emin olduktan sonra sağ alt kısımda bulunan ilerle butonuna tıklamanız gerekli.

Doğrulama kısmını da başarılı bir şekilde tamamladığınızda karşınıza direkt olarak Msn hesabınızın ana sayfa kısmı gelecektir. Bu kısımda istediğiniz bölümü seçebilir içerikleri okuyabilirsiniz. Dilediğiniz gibi profilinizi düzenleyebilirsiniz. Yukarıda da gördüğünüz üzere sayfanın sol üst kısmında bulunan profil resmi ekle kısmına tıklayarak Msn hesabınıza istediğiniz bir resmi ekleyebilirsiniz. Ya da sayfanın sol tarafında gördüğünüz Office 365 uygulamalarını Msn üyeliğiniz ve Msn adresiniz ile dilediğiniz gibi herhangi bir ücret ödemeden kullanabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Msn Ücretli Mi?

 Msn piyasaya girdiğinden beri herhangi bir ücret karşılığında kullanıcılarına hizmet sunmamaktadır. Ve hiçbir zaman böyle bir konu ile alakalı olarak teknoloji alanında gündeme gelmemiştir. Msn kurucuları, kullanıcılarının herhangi bir Msn adresine sahip olmaları istemesi durumunda karşılığında bir ücret talep etmediklerine dair açıklamalarda bulunmuştu. Son zamanlarda sürekli olarak gündeme ücretli olacak diye gelse de bu konuya dair herhangi bir gerçeklik bulunmamaktadır. Msn adı altında ücret talep edeceklerine dair birçok yazı veya açıklama bulunsa da bu yazı ve açıklamalar Msn’e veya Msn’in adı kapsamında dışında duyurulan yazılardır. Msn 10 yılı aşkın süredir kullanıcılarına hizmet vermekte ve verdiği hizmet karşılığında hiçbir yılda ücret talep etmemiştir. Alınan her Msn hesabı ücretsizdir. Ve her kullanıcının 50 adet ücretsiz Msn bağlantısı alma hakkı bulunmaktadır. Msn tarafından verilen her hizmet ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir