Msn’ye Giriş Nasıl Yapılır?

Piyasaya ilk olarak chat sitesi adı altında giriş yapan Msn aslında Microsoft’un internet üzerinden kullanıcılarına sunduğu tüm hizmetlere verilen isimdir. Fakat günden güne isim olarak birçok değişikliğe uğramıştır. İlk zamanlar sadece chat sitesi olarak, insanların birbirleri ile konuşması ve tanışması amacı ile kullanılan Msn, günümüzde çok daha farklı isimle kullanıcılarına hizmet vermektedir. Msn’ye giriş yapmak oldukça kolay bir işlemdir.

Msn’e giriş yapabilmek için ilk olarak Msn’in resmi internet sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir.

(https://www.msn.com/tr-tr)

Ardından sayfanın sağ üst kısmında yer alan oturum aç butonuna tıklayın.

Oturum aç butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda gerekli olan bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.

Msn hesabınızı açarken kullanmış olduğunuz Skype, telefon numarası veya E-posta Outlook adresinizi karşınıza çıkan ilk boşluğa yazarak ileri butonuna tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranda kayıt sırasında oluşturduğunuz şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bulunan boşluğa şifrenizi girerek oturum aç butonuna tıklayın.

Eğer giriş bilgileriniz ve şifreniz doğru ise hesabınıza direkt olarak giriş yapılacaktır. Hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yaptığınızda; aşağıda yer aldığı gibi karşınıza içerisinde güncel haberlerin ve birçok güncel bilginin bulunduğu bir sayfa açılacak.

Msn Nasıl Kullanılır?

Msn günümüze kadar pek çok değişikliğe uğrayarak şu an ki haline gelmiştir. Her ne kadar ilk zamanlarda başarılı girişin sonunda sadece chat veya insanlarla mesajlaşmak, ileti göndermek veya arkadaş edinme siyesi olsa da şuan oldukça geniş kapsamlı içeriği ile bir chat sitesinden çok daha fazlası. Zamanla yaptığı yenilikler sayesinde haber, mesaj, ileti alımı veya gönderimi. Görüntülü konuşma özelliği gibi birden fazla özellik eklenerek bir site üzerinden tüm işlemlerinizi gerçekleştirme imkânınız bulunmaktadır.

Güncel hali sayesinde artık yahoo! kullanıcıları da anlık olarak mesajlaşma özelliğinden yararlanabilecekler. Msn’e başarılı girişinizi tamamladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfadan dilediğiniz kategoriyi seçerek gerçekleştirmek istediğiniz aktiviteyi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Karşınıza çıkan bu ekran da haber, spor, eğlence, bilgi, gündem ve son dakika gibi birçok alanda merak ettiğiniz ya da daha önce görmediğiniz tüm haberleri görebilme imkanını Msn sizlere sağlamaktadır. Rehber erişim özelliği ile dilediğiniz zaman rehberiniz de bulunan kişilerle anlık mesajlaşma, sesli arama ve görüntülü arama gibi özelliklerden de tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Msn Ne Zaman Kapatıldı?

Msn, kullanıcılarına 13 yıl boyunca Msn adı altında hizmet sunmuştur. Fakat 13 yıl sonunda büyük bir değişikliği giden Msn bu yolun sonunda 8 Nisan 2013 tarihinde kapatılarak bu tarih itibari ile kullanıcılarına Skype adı altında yeniden oturum açma imkânı sundu. Bu imkândan yararlanan kullanıcılar herhangi bir mağduriyet yaşamadan daha önceden kullandıkları Hotmail adresleri ile Skype ücretsiz bir şekilde giriş yapabildiler.

Ve aynı şekilde hiçbir ücret talep edilmeden Skype’ın tüm özelliklerinden yararlanabildiler. Msn’in kapatılmasının en büyük nedenlerinden biri ise piyasaya girdiği yıllarda sadece çevrimiçi kullanılan bir uygulama olmasıdır. Anlık ileti alma ve gönderme gibi özelliği sahip olan Msn belirli süre bir süre sonra yerini daha farklı uygulamalara bırakmak durumunda kaldı.

Msn yaptığı değişiklik ile Hotmail kullanıcılarını artık Outlook kullanıcısı olarak da yeniledi. Yeni bir Hotmail adresi almak isterseniz eğer bu adres Hotmail olarak değil Outlook olarak verilecek. Aldığınız Outlook adresi ile yine daha önceki gibi Hotmail adresinizle giriş yaptığınız tüm uygulama ve internet adreslerine dilediğiniz gibi giriş yapabilecek ve bunun karşısında tıpkı 13 yıl önce olduğu gibi herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir