Hotmail’e Nasıl Kaydolunur?

Hotmail, Microsoft’un bir mail sistemidir. Hotmail sayesinde dilediğiniz kişiye ya da kişilere mail gönderebilir, alabilir ve gelen kutunuzda saklayabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan Hotmail servisi sayesinde yalnızca mail alıp – göndermenizin yanı sıra; aynı zamanda Skype ve diğer Microsoft yazılımlarını da kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hotmail’e kaydolurken doğru bilgi vermeniz oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra, kayıt esnasında kurtarma e postası ve kurtarma telefonu eklemeniz, olası bir şifre yenileme durumunda size yardımcı olacaktır. Zira şifrenizi unuttuğunuz takdirde hesabınızı geri kullanabilmeniz için; bu kurtarma mailine ya da telefon numarasına ihtiyacınız olacaktır.

Bazı durumlarda Hotmail kayıt esnasında kurtarma e postası ya da kurtarma telefonu istemeyebilmektedir. Eğer sizden bu bilgiler istenmiyorsa; hesabınızı açtıktan sonra ayarlar bölümünden kurtarma adreslerinizi kayıt edebilirisiniz. Hotmail hesabı kullanırken bu bilgileri vermek zorunlu değildir fakat uzun bir süre sonra e posta adresinizin şifresini unuttuğunuzda; şifrenizi kolay bir şekilde yenileyebilmeniz için bu kurtara adreslerine ihtiyacınız mutlaka olacaktır. Bu nedenle tedbir alarak kurtarma bilgilerinizi doğru bir şekilde girmenizi tavsiye etmekteyiz.

Hotmail E-Posta Nasıl Açılır ?

Hotmail e – posta açabilmek için öncelikle buradaki adrese giriş yapın.

İlgili adrese giriş yaptıktan sonra; açılan ekranın sağ alt kısmında yer alan Ücretsiz hesap oluşturun butonuna tıklayın.

Ücretsiz hesap oluşturun butonuna tıklayarak; yeni bir sayfaya geçiş yapacaksınız. Bu sayfada, kullanmak istediğiniz e posta adresinizi ilgili boşluğa yazın.

Ardından Hotmail hesabınızda kullanacağınız şifreyi girin. Bu şifre; doğum tarihinizi, adınızı ve ardışık sayıları içermemelidir. Güvenliğiniz için güçlü bir şifre – parola seçin ver oturum aç butonuna tıklayın.

Oturum Aç butonuna tıkladıktan sonra; gerekli kişisel bilgilerinizi vermeniz için ilgili bir sayfaya gideceksiniz. Bu sayfada, kimlikte yazılı şekilde adınızı ve soyadınızı girerek ileri butonuna tıklayın.

Adınızı ve soyadınızı girdikten sonra; Hotmail sizden daha kişisel bilgiler isteyecektir. İleri butonuna tıkladığınızda, yaşadığınız ülkeyi ve doğum tarihinizi gün – ay ve yıl olarak doğru bir şekilde yazmanız gerekecektir. Bunun ardından ileri butonuna tıklayarak ilerlemeniz gerekmektedir.

Karşınıza çıkan alanda robot olup olmadığınızı doğrulayan güvenlik kodu bölümünü de doldurduktan sonra; tamamla butonuna tıklamanız gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından, Hotmail hesabınız başarılı bir şekilde açılacaktır. Direkt olarak oluşturduğunuz Hotmail adresinizi kullanmaya başlayabilir, mail gönderebilir ya da mail alabilirsiniz.

Hotmail Ücretli mi ?

Hotmail’de kişisel hesap açmak tamamen ücretsizdir. Kişisel olarak kullanılan hesaplar için Hotmail, herhangi bir ücret talep etmemektedir. Fakat Hotmail, aynı zamanda ücretli servisler de sunmaktadır. Eğer siz Hotmail adresiniz ile Drive hizmetinden yararlanarak, paketinizi büyütmek isterseniz; doğrudan Hotmail olamasa da ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Özetle; Hotmail mail sistemi ücretli değildir fakat Hotmail aracılığı ile kullanacağınız sistemler, hizmetler ya da yazılımlar ücrete tabii olabilmektedir.

Eğer kişisel olarak Hotmail üzerinden bir e posta adresi almayacaksanız ve tamamen iş amaçlı kurumsal bir e postaya ihtiyacınız varsa; belirli bir miktarda ücret ödemeniz gerekecektir.

Exchange ismi verilen Kurumsal Hotmail hesabı ile, işlerinizi ve maillerinizi profesyonel bir şekilde yönetebilirsiniz. Üstelik kişisel bir Hotmail hesabınız varsa ve yeni bir hesap açmadan kurumsal olarak hesabınızı kullanmak isteseniz; Hotmail ile iletişime geçerek var olan kişisel e posta adresinizi kurumsal olarak yani Exchange olarak da kullanabilirsiniz .

Hotmail kurumsal e posta fiyatları ise, planlar halinde değişmektedir. Aylık olarak ödeme yapılan kurumsal maillerde; en düşük ücret 22 Lira 40 Kuruş / Aylık olurken; en yüksek ücret ise 70 TL / aylık olarak belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir