Hotmail’e Giriş Nasıl Yapılır?

Hotmail teknoloji alanında devleşmiş olan Microsoft’un yazılımlarından birisidir. Hotmail’e giriş oldukça kolay bir işlemdir. İlk yıllarda e-posta yazılımı olarak kullanıcılarına sunulmuş olsa da günümüzde tamamen bir mail sistemi haline gelmiştir. Hotmail sayesinde mail adresi alabilir ve bu mail adresi karşılığında herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Hotmail adresiniz aracılığı ile internet sitesi ya da mobil uygulamaları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hotmail’e giriş yapabilmek için ilk olarak Hotmail’in resmi internet sayfasına giriş yapın.

( https://outlook.live.com/owa/)

Ardından ekranın sağ üst kısmında bulunan oturum açın butonuna tıklayın.

Oturum açın butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda sizden istenen bilgileri girmeniz gerekecektir.

Hotmail hesabınızı açarken kullanmış olduğunuz telefon numarası, Skype adresi ya da Outlook e posta adresinizi ilk boşluğa yazarak ilerle butonuna tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranda kayıt sırasında kullandığınız şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu boşluğa şifrenizi girdikten sonra oturum aç butonuna tıklayın.

Eğer giriş bilgileriniz ve şifreniz doğruysa, hesabınıza kısa bir sürede giriş yapılacaktır. Hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yaptığınız takdirde karşınıza hesabınızın ana sayfa kısmı çıkacaktır. Ve buradan dilediğiniz kategoriyi seçerek yapmak istediğiniz işlemi devam ettirebilirsiniz.

Hotmail’e Giriş Yapılmıyor

Hotmail adresinize giriş yapamama sebebinizin birden fazla nedeni olabilir. Fakat bu nedenleri ortadan kaldırıp Hotmail hesabınıza giriş yapabilmek oldukça kolay bir işlem. Hotmail ana sayfasından destek alarak işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Tabi bu işlemler için gerekli bazı bilgiler bulunmaktadır. Hesabınıza giriş yapmak için şifrenizi bilmeniz gerekir. Lakin unuttuğunuz zamanlar olabilir bu durumda ise Hotmail sizlere kayıtlı kurtarma adı altında birkaç soru yöneltir bu sorular ise siz Hotmail adresi alırken kurtarma bilgileri olarak seçtiğiniz soru ve cevaplarıdır. Hotmail şifre unutma durumunda sizlere kayıtlı kurtarma sorularını yöneltir.

Sorulara verdiğiniz doğru cevaplar sonucunda Hotmail adresinize çok kısa ve başaralı bir şekilde giriş yapılır. Burada önemli nokta sorulara doğru cevaplar verebilmektir. Yöneltilen sorulara yanlış cevap verdiğiniz de ise Hotmail adresinizi giriş yapmanız mümkün değildir.

Giriş yapabilmek için farklı yollar tercih ederek sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekir. Hotmail’in size yönlendirdiği soruları doğru cevapladığınız sürece Microsoft sizin var olan Hotmail adresiniz ile hesabınızı eşleştirecektir. Ve bu işlem sonunda Hotmail hesabınız açılacak, açıldığı an aktif olarak kullanmaya devam edebileceksiniz. Fakat bazı aksi durumlarda Hotmail güvenlik amacı adı altında hesabınızı aktif bir şekilde kullanırken dahi herhangi bir değişiklik yapmanızı engelleyebilir.

Belirli bir süre verip bu süre zarfında herhangi bir değişiklik yapmamanız konusunda size bildirim ya da ileti göndererek güvenliği sağlamaya amaçlar. Fakat herhangi bir güvenlik sorunu ya da herhangi bir değişim engeli almak istemiyor iseniz Hotmail adresinize güncel olarak kullandığınız telefon numaranızı ya da farklı bir mail adresinizi ekleyerek bu durumun önlemeni alabilirsiniz.

Hotmail Ücretli Mi?

Birçok insanın kurtarıcısı ve iletişim alanında yardımcımız olan Hotmail yıllardır kullanıcılarına sunduğu hizmet karşılığında herhangi bir ücret talep etmiyordu. Günümüzde de Hotmail hesabı, Hotmail adresi karşılığında herhangi bir ücret talep etmese de artık POP servisini kullanmak isteyen kullanıcılarından belirli miktarlarda ücret talep edeceğini duyurdu. Hotmail adresinden herhangi bir ücret talep etmeyen Hotmail, ekstra servis hizmetleri talep edildiğinde belirli miktarlarda ücret talep ediyor. Ücret talep etmesinin genel sebebi ise istenilen uygulamanın herhangi bir Hotmail adresinden çok daha fazla özelliğe sahip olması ve ekstra alanın bulunmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir