Hotmail Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim?

Hotmail, Microsoft’un kullanıcılarına sunmuş olduğu bir e-posta sistemidir. Geçtiğimiz yıllarda MSN döneminde birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılan Hotmail, MSN servisinin kapatılmasının ardından birçok kişi tarafından kullanımı da sona erdi. Hotmail’e uzun süredir bu nedenle giriş yapmayan birçok kişi, doğal olarak şifrelerini de unuttu.

Eğer siz de Hotmail şifremi unuttum, nasıl geri alabilirim diye merak ediyorsanız; bu içeriğimizde yer alan adımları uyguladığınız takdirde, kolay bir şekilde Hotmail şifrenizi yenileyebilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken en önemli husus, şifre yenileme işlemlerini gerçekleştirirken Hotmail kaydı yaparken kullandığınız kurtarma e postasına ya da telefon numarasına ihtiyacınız olduğudur.

Şayet kurtarma e postanıza ya da telefon numaranıza erişiminiz varsa; yalnızca birkaç dakika içerisinde Hotmail şifrenizi yenileyerek, hesabınızı geri alabilirsiniz. Fakat kurtarma e postanız ya da telefonunuz yoksa, veya kayıt esnasında bu kurtarma yöntemlerinden herhangi birini kullanmamışsanız; Hotmail hesabınızı geri almanız biraz zorlu olacaktır.

Zira kurtarma adresleri ile şifrenizi kolaylıkla alabilirken, kurtarma adresleri olmadan e posta adresinizi kurtarabilmeniz için form doldurmanız ve hotmail’in onayına sunmanız gerekecektir.

Kurtarma Adresleri İle Hotmail Şifresi Değiştirme

Bu yöntemle Hotmail hesabınızı kurtarabilmeniz için ihtiyacınız olan iki şey bulunuyor. Bunlar; kayıt esnasında vermiş olduğunuz e posta adresi ya da telefon numarasıdır. Eğer bu bilgileri vermemişseniz, bir diğer yöntemimizi uygulayabilirsiniz.

Öncelikle Hotmail şifre yenileme sayfasına buradan giriniz.

Hotmail adresinizi girdikten sonra, ileri butonuna tıklayın.

Ardından kimliğinizi doğrulayabilmek için; güvenlik kodunuzu almanız adına gerekli yöntemlerden birisini seçin. Eğer e posta adresinize erişiminiz varsa e posta adresinizi, yoksa telefon numaranızı seçerek ileri butonuna tıklayın.

Ardından karşınıza çıkan sayfada, Hotmail hesabınızın sahibi olduğunuzu doğrulayabilmek için numaranızın son 4 hanesini girerek, kod alma butonuna tıklayın.

Bunun ardından telefonunuza ya da mail adresinize gelen kodu ilgili alana doldurarak yeniden kod alma butonuna tıklayın.

Sonrasında ise, hesabın gerçek sahibi olduğunuz doğrulandığı takdirde; ekrana yeni parolanızı – şifrenizi girebilmeniz için bir sayfa gelecektir.

Bu alana daha önce kullanmadığınız bir şifre girmelisiniz. Şifrenizi girdikten sonra, onaylayarak ilerleyin. Bu adımların neticesinde, hesabınızın şifresini değiştirmiş olacaksınız. Eğer Hotmail, hesap sahibi olduğunuzu doğrulayamazsa, hesabınıza 30 gün boyunca erişim engeli koyacaktır. 30 günün sonunda hesabınıza yeni parolanız ile giriş yapabilirsiniz.

Kurtarma Maili – Telefonu Olmadan Hotmail Şifre Yenileme

Eğer Hotmail hesabınızı açarken kurtarma maili ya da telefon numarası kaydetmemişseniz; şifrenizi yenileyebilmeniz için tüm bilgilerinizi doğrulamanız ve bu formu Hotmail’in onayına göndermeniz gerekmektedir. Hotmail, onayladığı takdirde e posta adresinizi kurtarabilirsiniz.

Bunun için yukarıda yer alan şifre yenileme adımlarını uygulayın. Kurtarma adresiniz bulunmadığından dolayı, Hotmail sizi direkt hesap kurtarma alanına yönlendirecektir. Hotmail kurtarma alanınızda, tüm bilgilerinizi gireceğiniz bir ekran çıkacaktır.

Bu ekranda tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz gerekecektir. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra; sağ alt kısımda yer alan ileri bölümüne tıklayın.

Son bir forum daha çıkacaktır. Bu forumda, daha önce kullandığınız parolaları – şifreleri girerek; bir sonraki adıma geçin ve sizden istenilen kişisel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir biçimde girin. Bilgilerinizi doğru girmeniz, Hotmail hesabının gerçek sahibi olduğunuzun doğrulanabilmesi için oldukça önemli bir detaydır.

Bilgilerinizi girdikten sonra, ileri butonuna tıklayın.

Bu süreçte yaklaşık 1 ay beklemeniz gerekecektir. Eğer Hotmail hesabın gerçek sahibi olduğunuza karar verirse; kurtarma mailinize şifrenizi yenileyebilmeniz için bir bağlantı gönderilecektir. Bu bağlantıya tıklayarak şifrenizi yenileyebilir ve yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

4 Replies to “Hotmail Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir